Programy pro školy, kluby a oddíly

Přijďte si do lanového parku užít program plný zábavy. Žákům a studentům stačí mít sportovní oblečení a pevnou obuv a my se postaráme o vše ostatní. Vy sami se můžete do programu také zapojit anebo si u nás dát kávu či čaj, samozřejmě bezplatně.

V lanovém parku na vás čekají aktivity na zemi, v nízké výšce i na vysoké dráze samotné, dle toho, jaký program zvolíte.

Po vašem příchodu všechny účastníky přivítáme, vybavíme potřebným vybavením a proškolíme v pohybu v lanovém parku i na překážkách.

Aktivity v lanovém parku rozvíjí pohybové dovednosti i psychickou odolnost každého z účastníků programu, zároveň tmelí kolektiv společným zážitkem, zábavou a sdíleným dobrodružstvím.

Rádi pro vás připravíme i zážitkový program na míru vašim potřebám.

Úzce spolupracujeme také s LEZECKOU STĚNOU V KLADNĚ, kam v případě volné kapacity může být program přesunut, pokud počasí nebude lezení v lanovém parku přát.

Máte o program zájem? Kontaktujte nás na e-mailu lanac@sambar.cz. Pro závaznou objednávku nám napište prosím email, kde uvedete vámi preferovaný datum a čas začátku programu, typ programu, počet a věk účastníků programu a pokud víte, přibližnou výšku účastníků. My vám danou objednávku potvrdíme či se s vámi domluvíme na alternativním termínu.

Ceny jsou uvedené za osobu ve věku 3 – 26 let, pedagogický doprovod se může do programu zapojit zdarma. Pro doprovod zde také čeká teplý nápoj (čaj či káva) zdarma.

Programy:

 

 

Dobrodružství při zemi

V rámci tohoto programu si účastníci užijí mnoho zábavy a pohybu na zemi a na nízkých lanových překážkách. Pod vedením školeného instruktora absolvují také nízké týmové překážky, prohloubí tak vzájemnou důvěru a spolupráci a získají nový společný zážitek.

Program navržený jako alternativa k běžným hodinám tělesné výchovy nebo jen jako zábavný program školního výletu.

Obsah detailně:

 • Nízké překážky: různě obtížné překážky do jednoho metru nad zemí, na kterých se žáci jistí navzájem
 • Nízké týmové překážky: aktivity, které vyžadují vzájemnou spolupráci (do jednoho metru nad zemí)
 • Hry a aktivity na rozvoj důvěry a spolupráce
Skupina 10 – 30 osob/ od 8 let 1 - 1,5 hod. dle velikosti skupiny 110Kč / os. při počtu nad 25 osob
130Kč / os. při počtu 15 – 24 osob
150Kč / os. při počtu do 14 osob

Dobrodružství I.

Náš nejoblíbenější program. Každý účastník si užije adrenalin prolézání překážek mezi stromy na modré lanové dráze. Program je zaměřený na prožitek jednotlivce a překonání vlastních hranic, ve výšce, ale v bezpečném prostředí. U dětí od 3 do 6 let (100 až 150cm) jde o program na dětské „vysoké“ lanové dráze).

Obsah detailně:

 • Vysoké překážky (základní modrá dráha): vysoké překážky ve výšce 3 až 9m nad zemí, na níž se žáci jistí sami pomocí lanové techniky
 • Program je možné doplnit o lezení na nízkých překážkách: různě obtížné překážky do jednoho metru nad zemí, na kterých se žáci jistí navzájem
Skupina 10 – 30 osob/ od 3 let 2 - 3 hod. dle velikosti skupiny 140Kč / os. při počtu nad 25 osob
160Kč / os. při počtu 15 – 24 osob
180Kč / os. při počtu do 14 osob

Dobrodružství II.

Oproti Dobrodružství I. obsahuje navíc nízké týmové překážky. Program je zaměřený na skupinovou spolupráci, komunikaci a prolomení bariér mezi žáky a studenty, ale i individuální prožitek každého zvlášť a je vhodný například pro opakovanou návštěvu lanového parku, kdy chcete zažít něco víc, než minule.

Obsah detailně:

 • Nízké překážky: různě obtížné překážky do jednoho metru nad zemí, na kterých se žáci jistí navzájem
 • Nízké týmové překážky: obtížné úkoly (do jednoho metru nad zemí) pro skupiny žáků, kteří vhodnou spoluprací překonají připravenou překážku. Žáci se jistí navzájem.
 • Vysoké překážky: vysoké překážky ve výšce 3 až 9m nad zemí, obsahující 3 obtížnosti lanových drah na sebe navazujících, na nichž se návštěvníci jistí sami.
Skupina 10 – 30 os./ od 8 let 3 - 4 hod. dle velikosti skupiny 220Kč / os. při počtu nad 25 osob
240Kč / os. při počtu 15 – 24 osob
260Kč / os. při počtu do 14 osob<

Zážitkový kurz na míru

Využijte neformálního prostředí lanového parku a našich kurzů určených pro žáky a studenty vstupujících např. do nového kolektivu. Nabízíme programy, ve kterých mají účastníci možnost se hravou a zábavnou formou seznámit se svými spolužáky a novými učiteli. Účastníci adaptačního programu v lanovém parku získají příležitost projevit se v jiném prostředí než jakým je škola a nechat tak vyniknout i stránkám osobnosti, které by se ve třídě neprojevily. Učitelé zde také získají lepší přehled o fungování kolektivu a rolích ve skupině. Program je vhodný také pro skupiny, které potřebují prohloubit vzájemnou spolupráci a důvěru a zlepšit tak fungování kolektivu.

Obsah detailně – můžeme poskládat program z těchto aktivit:

 • Hry a aktivity na seznámení, prolomení bariér a rozvoj komunikace
 • Hry a aktivity na rozvoj důvěry a spolupráce
 • Nízké a nízké týmové překážky, vysoká dráha
Skupina 15 – 30 osob/ od 10 let 3 - 4 hod. dle velikosti skupiny 300Kč / os. při počtu nad 25 osob
350Kč / os. při počtu 15 – 24 osob
400Kč / os. při počtu do 14 osob<

Táborák

Jakýkoliv program z nabídky může být doplněn táborákem a opékáním špekáčků. Toto občerstvení si může zajistit návštěvník sám, nebo může využít nabídky našeho zprostředkování.

1 - 2 hod. dle velikosti skupiny občerstvení (chléb, špekáček, hořčice a kečup) + táborák - 70,- Kč/os.
pouze táborák (s vlastním zajištěním občerstvení) - 150 Kč jednorázově za přípravu ohniště

Máte o program zájem? Kontaktujte nás na e-mailu lanac@sambar.cz, kde rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.